Za 4 mesiace kráľovnou angličtiny? Dá sa to!

“Cestovanie po Amerike - to je ten zážitok s veľkým Z. Je jedno, kam ideš, či ideš sám alebo s priateľmi. Vždy to bude to, o čom budeš ešte veľmi dlho rozprávať a myšlienkami sa vracať na miesta plné zážitkov, ktoré ti zmenili život.”
Alžbeta Walsh z Martina
Študentka biológie na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre

Pre aký typ ľudí je podľa teba tento program najvhodnejší?

Veľmi jednoduchá otázka – pre všetkých. A hlavne pre tých, ktorí váhajú. Je to najlepší spôsob, ako z obyčajného, na ktoré ste zvyknutí, spraviť neobyčajné. A taktiež pre tých, ktorí rozmýšľajú nad tým, čo robiť po skúškovom. Vycestovať za veľkú mláku, zarobiť si, precestovať USA a zdokonaliť sa v cudzom jazyku je presne to, čo v lete chceš robiť.

Je niečo, čo si nečakala a program ti priniesol?

Netušila som, že 4 mesiace zo mňa spravia kráľovnú angličtiny. Je to neuveriteľné, ale je to tak. Byť v Amerike ťa prinúti rozprávať. Najprv rukami – nohami a potom nebudeš veriť, ako si práve zložil tak výbornú anglickú vetu, a ešte aj s ich americkým prízvukom!

Ak by si si mala program WAT zopakovať, urobila by si niečo inak?

Nemenila by som absolútne nič. Byť “Američankou” na pár letných mesiacov by som nevymenila za nič na svete. Vlastne, je tu jedna vec, predĺžila by som trvanie WAT programu a pripravila by som si väčší kufor, pretože nakúpy v Amerike je to, čo ťa bude baviť. A je jedno, či si dievča alebo chalan 🙂

Nejaké cestovateľské tipy alebo praktické rady, čo si zbaliť?

Určite si zober koreniny, tie ich sú mega drahé. Pobaľ si minimum vecí, pretože ako som už spomenula, nakupovanie bude tvoj nový koníček. Power banka je super vecička, ktorú si rozhodne zaobstaraj a samozrejme nezabudni pribaliť, tak ako som zabudla ja 😀