Východné pobrežie – miesto plné pre­kva­pe­ní

Jedna z mnohých vecí, ktorá je na Amerike úžasná je, ako veľmi sa môžu navzájom líšiť jej štáty. Celé východné pobrežie má bohatú históriu, očarujúce dedinky a malebné krásy, ktoré vždy vyzerajú inak v závislosti od sezóny, ktorú navštívite. Ktoré miesta by ste určite nemali vynechať?

Fort Lauderdale na Floride

Na rozdiel od Miami (ktoré sa nachádza takisto na východnom pobreží) sú pláže Fort Lauderdale oveľa pokojnejšie, ale rovnako (ak nie viac) nádherné. Ak hľadáte umenie, choďte do Hollywoodu na Floride, ktorý je hneď vedľa mesta. Nájdete tu komunitu, ktorá si vybudovala reputáciu neuveriteľného pouličného umenia od kreatívcov z celého sveta. Ak vás viac láka príroda, odporúčame Everglades a miestnu divočinu. Je vysoká pravdepodobnosť, že tu nájdete aj niekoľko aligátorov.

Roanoke, Virginia

Toto historické mesto sa nachádza v blízkosti nádherných hôr Blue Ridge. Existujú tu doslova stovky rôznych turistických chodníkov, čo z neho robí ideálne letné miesto, ak hľadáte kúsok prírody. Jeseň je obdobím, kedy ho navštevuje veľa ľudí. Ak tu budete, skúste navštíviť aj prírodnú rezerváciu Carvins Cove a údolie Roanoke Valley Greenways. Stojí to za to!

Baltimore, Maryland

Od oblasti Harbour, kde môžete zažiť pouličných zabávačov, koncerty a prehliadky, až po trendy obchody, zaujímavé múzeá, reštaurácie s kvalitným jedlom, kuriózne vinárstva, jedinečné pamiatky a ďalšie – to je v skratke Baltimore.

Ak chcete zažiť starú anglickú dedinu, vyberte sa do Fells Point, ktorá je najstaršou časťou Baltimoru. Takisto by ste nemali odísť bez toho, aby ste si neskúsili niektoré z najlepších krabích koláčov, ktoré Baltimore ponúka v Oyster House na Thames Street.

Portland, Maine

Portland je očarujúce mesto s nádherným výhľadom na nábrežie, ktoré si určite získa vaše srdce. Starý prístav s nádhernými budovami z 19. storočia, dláždenými ulicami, obchodmi s remeselnými výrobkami, kníhkupectvami a chodníčkami z tehál zaručí, že sa budete cítiť ako v minulosti. Ak sa zaujímate o umenie, Portlandské múzeum je v tom prípade “must see”.

Samozrejme nemôžete vynechať ikonický maják Portland Head Light, ktorý bol postavený v roku 1791 a je najstarším majákom, ktorý sa v USA stále používa. Môžete sa tu takisto vydať na plavbu loďou alebo sa pozrieť na veľryby.

Tip: Ak chcete ochutnať skvelé morské plody, odporúčame reštauráciu Eventide Oyster.

Národný park Acadia, Maine

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si vybrať z mnohých túr a turistických chodníkov pre všetky stupne fyzickej zdatnosti vrátane pohoria Cadillac, chodníka k rybníku Jordan, chodníka Precipice a chodníka Thunder Hole, ktoré si zamilujete.

Na tomto mieste tiež môžete jazdiť po ceste Park Loop Road, relaxovať na ostrovoch Schoodic Point a Sand Beach alebo si užiť zábavný deň v prístave Bar Harbor. Jedna vec je istá – bez ohľadu na to, kam idete alebo čo sa rozhodnete urobiť, národný park Acadia vám ponúkne neuveriteľné výhľady.