Nečakala som, že to bude tak úžasné leto

“Podľa mňa by sa programu Work and Travel USA mal zúčastniť aspoň jedenkrát každý študent na vysokej škole. Je to skvelá príležitosť pre každého, či už máte radi cestovanie, dobrodružstvá, spoznávanie nových ľudí, ale aj ak ste introvert. Program Work and Travel USA zmení každému život (samozrejme, v tom pozitívnom zmysle slova). Naučí vás samostatnosti a zažijete nezabudnuteľné chvíle.”
Nikola Noveková z Bratislavy
Študentka na Fakulte telesnej výchovy a športu UK

Ktorý zážitok bol pre teba top?

Na túto otázku neviem odpovedať jednoznačne. Počas celého leta bolo tých zážitkov neskutočne veľa. Ak mám povedať jeden, tak to bude plavba obrovskou výletnou loďou po Karibských ostrovoch. Plávanie s rajami, premávanie sa po ostrove Roatan na štvorkolke a samotná výletná loď, kde sme mohli robiť naozaj čokoľvek.

Je niečo, čo ťa prekvapilo?

Nečakala som, že to bude tak úžasné leto. Program mi zmenil, okrem iného, aj pohľad na život.

 

Urobila by si niečo inak, ak by si si mala program zopakovať?

Rozhodne by som vycestovala skôr, ak by sa dalo, tak už v máji, aby som v USA bola čo najdlhšie. A nemala by som také obavy.

Pripravila by si si niečo iné na cestu?

Moje leto v USA bolo dokonalé, neviem či existuje niečo, čo by som chcela zmeniť.

 

Nejaké cestovateľské tipy alebo praktické rady?

Rozhodne si netreba brať veľa oblečenia. V USA nákupy nikoho neminú. Odporúčam si zobrať aspoň malú panvicu, aby ste si nemuseli kupovať tam. Kuchyňa má väčšinou základné vybavenie, ale teflónová panvica tam nie je. 🙂 Čo sa týka cestovateľských tipov, závisí to od toho, koľko dní/týždňov máte možnosť využiť na cestovanie. Ak je to kratšia doba (cca 10 dní), odporúčam plavbu loďou po Karibiku. Ak viac ako dva týždne – určite West Coast!