Ako sa zbaliť na celé leto? Ne­za­bud­ni­te si so sebou zobrať týchto 8 vecí

Dva mesiace práce a jeden mesiac zábavy spojený s cestovaním naprieč Amerikou. Akých osem vecí nesmie chýbať v batožine, ktorá vás bude sprevádzať počas najväčšieho životného dobrodružstva? Prečítajte si, čo všetko by mala vaša batožina obsahovať okrem hygienických potrieb, dokladov, oblečenia a spodnej bielizne.

Malá kabelka – prípadne ladvinka či taštička

Ruksak, kabelka, ladvinka či plátená taška – výborní praktickí pomocníci v prípade, že niekde zakotvíte a nechcete na trip brať celú batožinu. Do ruksaku stačí už len hodiť fľašu s vodou, doklady, foťák a nejaký ten snack. Budete mať so sebou všetko podstatné a vyhnete sa zbytočnej záťaži navyše.

Tenisky do každého počasia

Tenisky sú must have, pretože v Amerike prejdete pešo niekoľko stoviek kilometrov. O to lepšie, ak sú praktické a znesú aj dážď či hlinu. Nikdy neviete, kedy sa ocitnete na festivale či v púšti.

Power banka a adaptér

Power banka je veľmi vďačná záležitosť. Predstavte si, že ste na svojom vysnívanom americkom mieste, robíte si fotky či videá a zrazu vám dá váš smartfón hlasné znamenie, že mu dochádza šťava. Odísť z vysnívaného miesta bez fotky je smola, ale čo ak sa stratíte v rušných uliciach New Yorku a nutne potrebujete pomoc navigácie? V takýchto situáciách vám môže power banka doslova zachrániť život. Taktiež je dobré vedieť, že v USA majú iné zásuvky ako u nás. Preto by ste si nemali zabudnúť cestovný adaptér (redukciu do zásuvky).

Malé fľaštičky na kozmetiku

Malé fľaštičky, do ktorých si môžete dať šampón, dezinfekčný alebo sprchový gél. Praktická vecička, ktorú využijete nielen na prevoz tekutín počas letu, ale hodí sa aj na samotný trip po USA – zaberie minimum miesta a vy tak nemusíte po národných parkoch vláčiť veľké balenia šampónov či krémov. Cestovné fľaštičky zoženiete takmer všade a zväčša bývajú zabalené v praktickom sáčku so ZIP uzatváraním.

Peniaze v hotovosti

Či už ide o eurá alebo doláre, nikdy nie je na škodu mať pri sebe okrem svojej karty aj nejakú tú hotovosť. “Cash” prináša viacero východ, napríklad pri strate alebo krádeži karty máte k dispozícii finančnú zálohu a hotovosť oceníte aj v prevádzkach, kde sa nedá platiť kartou.

Pončo / deka

Pončo alebo deka sú skvelým spoločníkom pri chladnejších večeroch, piknikoch v tráve a dobre poslúžia aj ako prikrývka počas cestovania autom. Sú skladné, nekrčia sa a vedia pomôcť vo viacerých situáciách.

Pohodlné oblečenie

Či už hovoríme o teplákoch, legínach alebo vyťahanom tričku. Aspoň jeden kúsok oblečenia pre vrchnú a spodnú časť tela vám môže spríjemniť pobyt v Amerike. Stanovačka, výlet či obyčajná cesta do obchodu. Dôležité je cítiť sa pohodlne, nech ste kdekoľvek.

Lieky proti bolesti

Nikto si nechce pokaziť výlet bolesťou hlavy. V takomto prípade je rýchla pomoc v podobe tabletiek tou najjednoduchšou záležitosťou. Okrem analgetík však určite odporúčame mať so sebou mini lekárničku – obväz, leukoplast či dezinfekcia sa môžu veľmi hodiť.

Bonus na záver

Pri balení batožiny odporúčame vytvoriť zoznam vecí, ktoré si chcete pribaliť so sebou. V prípade oblečenia je skvelým trikom vyberať kúsky v neutrálnych farbách – táto finta rozhodne zjednoduší kombinovanie oblečenia a takisto aj balenie – back to basic!