Plánujete svoj veľký výlet do Kalifornie?

Rozmýšľate, že vyrazíte na západné pobrežie za slnkom, úchvatným pobrežím a dramatickými národnými parkami? Pripravili sme pre vás zoznam top miest naprieč Kaliforniou. Či už si vyberiete trasu, ktorá začína na severných hraniciach jazera Tahoe smerujúci na juh až do Los Angeles, alebo road trip z Yayou, ktorý smeruje na západ od Údolia smrti smerom k Tichému oceánu, určite cestou objavíte úchvatné miesta.

Národný park Sequoia, Sierra Nevada

Vydajte sa do národného parku Sequoia a vyskúšajte úchvatnú krásu miest, ktoré sa nachádzajú v okrese Tulare. Prezrite si niektoré z najväčších stromov, aké kedy môžete vidieť! Takisto majte oči na stopkách a nevynechajte strom generála Shermana. Povráva sa, že tento strom je starý 2300 až 2700 rokov. Strom bol v roku 1987 pomenovaný po generálovi Shermanovi jeho nadporučíkom Jamesom Wolvertonom, ktorý bol pod jeho vedením v 9. indiánskej kavalérii.

Griffitovo observatórium, Los Angeles

Griffithovo observatórium je umiestnené na rohu Mount Hollywood v Los Angeles a je skvelým miestom na spoznávanie mimozemského sveta, ktorý je možné pozorovať v samotnom observatóriu. Táto svetoznáma pamiatka bola od svojho otvorenia vždy zadarmo. Takže nehľadajte výhovorky a zažite pár nespútaných hodín skúmaním skvelých zázrakov. Je to naozaj neuveriteľný zážitok. Planetárium ponúka rovnako veľkolepé výhľady na centrum Los Angeles. Observatórium môže byť skvelým doplnkom vášho výletu v Kalifornii, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Pier 39, San Francisco

Žiadny kalifornský výlet by nebol úplný bez San Francisca. A samozrejme bez móla 39, ktoré k nemu jednoznačne patrí. Toto kedysi fungujúce a obchodné mólo sa teraz zmenilo na otvorený priestor reštaurácií, obchodov a kúpajúcich sa tuleňov.

Staré mesto San Diego a park Balboa

San Diego je skvelé miesto, kde môžete zažiť vynikajúce kalifornské vína a mexickú kuchyňu, ktorú jednoznačne odporúčame. Navštívte staromestský historický štátny park, ktorý vznikol začiatkom 19. storočia. Je to epické miesto, ktoré odporúčame pridať na váš zoznam.

Takisto odporúčame jednu z najlepších mexických reštaurácií, ktorá sa volá Oscar’s Mexican Sea-Food – na tomto mieste máte možnosť ochutnať čerstvé jedlá – najmä údené ryby.

Mono Lake a Mono County

Toto pomerne plytké jazero, ktoré sa nachádza v okrese Mono, sa formovalo tisícky rokov. Mono Lake je skvelým miestom na krátku prestávku. Urobte si piknik alebo len tak relaxujte na brehu vody. Pre istotu však napíšeme, že neodporúčame piť z tejto vody. Vďaka vysokému obsahu solí je z tohto jazera jedinečná a veľmi slaná vodná plocha.

Route 66

Žiadny výlet do Kalifornie by nebol úplný bez výletu po časti neslávne známej trasy 66. Choďte po tejto historickej ceste na západ od oceánu smerom k hranici Arizony a Nevady. Po ceste je veľa úžasných miest, kde sa môžete zastaviť na skvelé jedlo a takisto aj prenocovanie. Nezabudnite si nabaliť veľa vody, pretože suchá a vyprahnutá púšť môže byť pri každej ceste po Kalifornii nemilosrdná.

Temecula, okres Riverside

Temecula je vnútrozemské mesto, ktoré leží medzi San Diegom a Los Angeles. Táto oblasť je známa svojou vinárskou oblasťou. Ak ste niekedy chceli zažiť jazdu teplovzdušným balónom, využite miestne možnosti! Okrem iného si môžete vychutnať ocenené vína, ktoré sú v tomto regióne známe.

Mólo Santa Monica & Pacific Park, Los Angeles

Ak sa chcete v Santa Monice zabaviť aj inak, ako prechádzkou historickými miestami, môžete vyraziť na mólo, ktoré sídli pri Tichom oceáne. Najlepšie zo všetkého je, že mólo môžete preskúmať zadarmo. Nezabudnite si však vziať pár dolárov na to, aby ste si zajazdili na tých najúžasnejších kolotočoch v meste.

Alcatraz, San Francisco

Zaujímalo vás niekedy, aké je to byť na ostrove vo vysoko stráženom a slávnom väzení? Teraz máte tú šancu. Vyberte sa na krátku plavbu loďou z móla 39 priamo do väzenia. Práve v tomto väzení sa nachádzali tí najznámejší zločinci v krajine.

Štadión Dodger, Los Angeles

V našom itinerári nezabúdame ani na športovcov či športových fanúšikov. Ponorte sa do bejzbalového zápasu na štadióne Dodger a zažite ohromné ​​davy ľudí, ktoré vytvárajú v hľadisku tú pravú, športovú vášeň. Dovolíme si tvrdiť, že atmosféra je natoľko silná, že zasiahne aj ľudí, ktorí bejzbalu nerozumejú.